Skip to content

Miody CD

Od wielu lat Hurtownia miodu – FH Piotr Podolski dostarcza Klientom najwyższej jakości miody produkcji firmy CD S.A. Stali, starannie wybrani dostawcy CD dostarczają nam miód z bieszczadzkich połonin, Roztocza, Puszczy Piskiej, lubelskiego „zagłębia” gryczanego – aromatyczny, o znakomitej jakości.

Miody firmowane znakiem CD nie są poddawane standardyzacji. Oznacza to iż w danej partii znajduje się miód tylko z jednej pasieki, zachowujący specyficzny smak charakterystyczny dla danego rejonu. Gwarantuje to wysoką jakość miodu a jego regularne spożywanie zapewnia nam i naszym dzieciom zdrowsze i dłuższe życie.

Produkcja miodu CD

Każda partia miodu poddawana jest badaniom laboratoryjnym. Wstępnie ocenia się smak, zapach, konsystencję i prawidłowość stopnia skrystalizowania.

Miód kupowany jest w postaci skrystalizowanej. Proces dekrystalizacji czyli upłynniania, trwający nawet ponad 4 dni przeprowadzany jest z wyjątkową dbałością o utrzymanie stałych warunków – m.in. temperatury.

Po upłynnieniu miód jest oczyszczany i konfekcjonowany. Dzięki specjalnemu procesowi oczyszczania, miód zachowuje wszystkie składniki zdrowotne i odżywcze (np drobiny pyłku kwiatowego) zyskując równocześnie wyjątkową płynność i długi czas ponownej krystalizacji.

Wszystkie słoiczki z miodem zabezpieczone są przed wpływem czynników zewnętrznych specjalną membraną naklejoną na słoik tuż pod pokrywką.